Japon Üniversite Öğrencileri Yaparsa Bizim Öğrencilerde Yapar

 

 

Mikroskobik Canlılar Temasını işlerken Japon Üniversite öğrencilerinin yaptığı deneyin bir videosunu getirip öğrencilerime izletmiştim. Öğrencilerim "Öğretmenim bu deneyi bizde yapalım" dediler. Bende kırmadım malzemeleri aldım ve deneyimizi gerçekleştirdik.

Japon öğrencilerin yaptığı deneye dayanarak bir İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenlerin de aynı deneyi gerçekleştirmeleri ziyadesiyle bizleri sevindirdi. Ucuza mal etmek için röleli dijital ısı kontrol kartını Çin' de 5,5 Tl gibi fiyata aldık filim ısıtıcıyı Osmanlı Isıtma sahibi Nuri YAĞMUR hediye etti. 2 cm straforu inşaat malzemesi satan yerde 5 Tl karşılığında aldım. 12 Voltluk adaptörü elektronikçi arkadaşım Ethem ÜNLÜ hediye etti. Derken Embriyo Gözlem Kutumuz ( Türkçeleştirirsek Afacan Gözlem Kutusu) deneye hazır hale geldi Tüm okulumuzdaki öğrencilerimizin hizmetine sunacağız.

Öncelikle bu deneyi gerçekleştirmemizde köylerinde horozlu yumurta(döllenmiş yumurta) temin eden velilerimize ve değerli öğretmenimiz Ali YILMAZ Beye teşekkür ederiz.